W Gdyni Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych świętowało swoje 20 urodziny. Uroczystościom towarzyszy spotkanie w formie paneli dyskusyjnych, w których liderzy polskiego sektora ochrony zdrowia wymieniają się swoimi doświadczeniami i pomysłami dotyczącymi nowoczesnego zarządzania placówkami ochrony zdrowia.

Prezes zarządu Iplusmed sp. z o. o. – dr n. med. Maciej Matłok reprezentował naszą firmę jako ekspert podczas panelu „Sektor szpitali prywatnych liderem innowacyjnych technologii”.

Polskie szpitale prywatne po latach przemian i nieustannych inwestycji odgrywają co raz większą rolę w zapewnieniu dostępu do świadczeń medycznych dla co raz większej grupy Polaków ale i obywateli innych krajów Europy, którzy wybierają je kierując się wysoką jakością udzielanych świadczeń oraz korzystną ceną. Wśród najwyżej ocenianych placówek ochrony zdrowia w Polsce rośnie udział jednostek prywatnych.
Wyzwania przed którymi stają prywatne podmioty medyczne obejmują także konieczne inwestycje w remonty, przebudowy, rozbudowy ale i budowy nowych jednostek. Aby w trudnych ekonomicznie czasach proces inwestycyjny mógł przebiec sprawnie i w przewidzianym budżecie kluczowym staje się prowadzenie prac projektowych przez specjalistów posiadających doświadczenie w projektowaniu jednostek ochrony zdrowia. Bez wątpienia Iplusmed posiadający bogate portfolio projektów, które doczekały się realizacji jest takim partnerem – powiedział Maciej Matłok.

Działające od 20 lat Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych skupia ponad 150 placówek ochrony zdrowia z całej Polski, uczestniczy w pracach legislacyjnych nad zmianami w systemie ochrony zdrowia oraz budowaniu ścisłej współpracy w zakresie form zarządzania szpitalami i wymiany wzajemnych doświadczeń wśród swoich członków.