Dziś, 1 kwietnia 2021 r. do Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu przenosi się kierowany przez Panią prof. Alicję Hubalewską – Dydejczyk Oddział Kliniczny Endokrynologii, Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej.

W skład ośrodka oprócz tradycyjnego oddziału łóżkowego wchodzi nowoczesny, siedmio łóżkowy oddział leczenia izotopowego oraz nowoczesny ośrodek medycyny nuklearnej wyposażony w dwa urządzenia SPECT-CT, PET-TK. Myśląc o rozwoju zaprojektowaliśmy także miejsce dla pracowni PET-MRI.

Nasz zespół brał udział w projektowaniu tego najnowocześniejszego w Polsce ośrodka endokrynologicznego począwszy od roku 2014, był odpowiedzialny za nadzór nad dostawą i montażem urządzeń w końcowej fazie budowy. Liderami konsorcjum wykonawców były firmy Warbud i PORR.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać powstawanie tak nowoczesnych i skomplikowanych projektowo jednostek medycznych. Już wkrótce rozpoczną się realizacje dwóch nowych inwestycji dla Zakładów Medycyny Nuklearnej dla których przygotowaliśmy projekty technologii medycznej – w Centrum Kliniczno Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie.

Zespołowi krakowskiego ośrodka życzymy wygodnej pracy w nowej lokalizacji.

Zapraszamy do zapoznania się a filmem: